O Livignu

VŠECHNY BARVY PODZIMU V LIVIGNU

Když do Malého Tibetu zavítá podzim, krajina se zabarví nekonečnými odstíny hnědé, žluté a červené a promění se v podivuhodnou impresionistickou malbu, v níž barvy splývají jedna v druhou: skutečná podívaná pro oči i mysl. povzbudit národní a mezinárodní občany a turisty, aby zažili dny poznamenané pomalým tempem a zcela se ponořili do vůní a chutí hor

Jsou tedy tři základní barvy, které charakterizují podzimní prázdniny v Livignu, a to nejen proto, že zbarvují místní flóru, ale také proto, že jsou úzce spjaty s některými aktivitami, které si během podzimních dnů můžete užít, mezi přírodou, relaxací a nákupy.

Hnědá je v této sezóně podzimní barvou úzce spjatou s přírodou, která je hlavním hrdinou střediska Valtellina: je to převládající barva více než 1500 km horských stezek , které se vinou podél hor, které objímají město. Mezi nimi jsou čtyři stezky – vhodné pro všechny typy fitness – které vám umožní dýchat barvy podzimu ve společnosti přátel a rodiny a užívat si podívanou na zelené jedle, které ustupují modřínům v teplých odstínech.

Sentiero Tröi da li Téa , která začíná v Pont Lonch, je procházka vhodná pro každého, která vám umožní procházet se modřínovými lesy a užívat si v tomto ročním období ticho hor. Podél trasy jsou také odpaliště, malé chatrče typické pro livignskou tradici, které byly kdysi letními domovy pastýřů, kde si můžete odpočinout nebo si vychutnat obědový balíček s typickými produkty, než budete pokračovat v procházce a dorazíte do cíle, kde se vaše oči mohou pokochat dechberoucí panorama před sestupem do údolí k ústí Val Federia.
Umělecká stezka začíná v parku Larix a po krátkém stoupání s panoramatickými výhledy sleduje vyšlapanou zemskou cestu, kde jsou umístěny dřevěné sochy vytvořené umělci účastnícími se Wood’n’Art. 1 km dlouhá stezka se pak vine lesem a protíná údolí Livigno, které se tak stává skutečnou uměleckou galerií pod širým nebem.
Zatímco stezka Baitel da Plascianet ukazuje jeden z nejkrásnějších výhledů na údolí Malého Tibetu: trasa vchází do lesa, aby dorazila na velkou zelenou mýtinu, výsadní a panoramatické místo, kde se nachází Baitel da Plascianet, bivak otevřený pro veřejné, kde je možné se zastavit na oběd uprostřed přírody. O něco zrádnější než ty předchozí je poslední cesta vedoucí k Baitel di Sc’taur , která vám umožní dosáhnout nadmořské výšky 2 150 metrů a obdivovat údolí Livigno z výšky. Stoupá po poměrně strmé cestě modřínovým lesem a pokračuje po hřebeni Monte Motto. Odtud se dostanete k Baitel di Sc’taur, tradičnímu bivaku, kde si můžete odpočinout a rozjímat o divech přírody Livigna. Teplá a energizující, žlutá je barva, kterou lze kombinovat s mnoha návrhy Aquagranda

fitness a wellness centrum, nyní také olympijské přípravné centrum. Mezi mnoha nabízenými službami vám kromě saun s různými teplotami a bazénu se slanou vodou poskytnou saunéři, kteří se každou hodinu věnují Aufguss Rituals , potěšení z pocitu hluboké regenerace a uvolnění : rituál zahrnuje nalití vody smíchané s esenciálními oleji na horké kameny umístěné nad ohništěm sauny. Jakmile se voda odpaří, částečky esenciálního oleje se rozptýlí v místnosti a saunový mistr rytmickými pohyby ručníkem, doprovázeným také hudbou na pozadí, nasměruje horkou, aromatizovanou páru směrem k hostům a nabízí intenzivní multi -smyslová zkušenost.

A pak je tu všudypřítomná červená, třetí podzimní odstín Livigna, který lze spojovat s pohyby kreditních karet všech závislých na nakupování , kteří se při procházce ulicemi pěší zóny budou cítit jako v ráji: ve více než 250 obchodech , exkluzivní butiky a butiky jedné značky s výběrem prestižních italských a mezinárodních značek z různých odvětví – móda, doplňky a krása pro něj i pro ni – budou moci nakupovat různé produkty podle trendů podzim-zima 2023 a mezitím pozorujte impozantní majestát pohoří Livigno nebo se zastavte v některém z mnoha barů a restaurací a ochutnejte typická a sezónní jídla, jako je lahodná polenta s čerstvě nasbíranými houbami nebo objevte nové recepty založené na kaštanech, a nezbytná ingredience podzimní sezóny.